Orbán Viktor osztrák interjúban vázolta Európa jövőjét és a „brüsszeli összeesküvés” hátterét
A magyar miniszterelnök, Orbán Viktor interjút adott az osztrák AUF1 csatornának, amely során kifejtette álláspontját az orosz–ukrán konfliktusról és az Európai Unió politikai irányairól. Az interjúban hangsúlyozta, hogy szerinte Brüsszel célja egy egységes, globalista struktúra kialakítása, és kifejezte aggodalmát Európa jövője iránt.
Magyarország: „a másság szigete”
Orbán a magyar helyzetet Európa „progresszív-liberális óceánjában” egy különálló szigetként jellemezte, amely nem része a liberális áramlatnak, és emiatt Brüsszelben veszélyként tekintenek rá. Úgy véli, hogy Magyarország sikeres példát mutat a konzervatív értékek megőrzésére, különösen a migrációval és biztonsággal kapcsolatos kérdésekben. Hangsúlyozta, hogy az ország „sikersztori”, mivel Magyarországon nincsenek migránsok, alacsonyabb a bűnözés és a terrortámadások veszélye.
Európa jövője két részre szakad?
A miniszterelnök szerint a migráció és az ebből fakadó társadalmi kihívások hosszú távon eltérő fejlődési irányokat eredményeznek Európában. Véleménye szerint a nyugati országok, amelyek migránsokat fogadtak be, új társadalmi problémákkal néznek szembe, míg Magyarország a saját útját járja, a határok védelmére összpontosítva. Orbán úgy látja, hogy Európa a jövőben kettészakadhat – egy multikulturális és egy szuverén nemzetekből álló kontinensréteg jöhet létre.
Orbán reménye Donald Trumpban
Az amerikai választásokra kitérve Orbán kifejezte reményét, hogy Donald Trump újra elnökké válhat, mivel szerinte Trump hozhatná el a békét az orosz–ukrán konfliktusban. Orbán úgy látja, hogy az Európai Unió nem képes közvetíteni a békekötés érdekében, így egy másik külső fél – például Trump – lenne képes a harcok leállítására.
„Magyarország a szabadság földje”
Az interjú végén Orbán Magyarországot a „szabadság földjeként” nevezte meg, amely teret biztosít a konzervatív és liberális nézetek kiegyensúlyozott jelenlétének. Szerinte Magyarországon még mindig megvan a lehetőség az eltérő vélemények szabad megvitatására, ami szerinte Nyugat-Európában egyre ritkább. Orbán úgy véli, hogy Magyarország ezzel a szabadságot képviseli egy „globalista világ” kihívásaival szemben.